Slimību jomas

Sieviete zilā kreklā tur mazuli un skūpsta viņa pieri

Biogen vadmotīvs un virzošais spēks ir iespēja mainīt pacientu dzīvi.

Alcheimera slimība un demence

Mūsu pasaules līmeņa neiroloģijas izpētes un attīstības organizācija virzās uz jaunām pieejām iepriekš grūti ārstējamiem neirodeģeneratīviem stāvokļiem, piemēram, Alcheimera slimībai. 

Amiotrofiskā laterālā skleroze (ALS)

Jau vairāk nekā desmit gadus Biogen cenšas veicināt ALS izpēti, lai sniegtu dziļāku izpratni par visām šīs postošās slimības formām, kas pašlaik skar aptuveni 352 000 cilvēku visā pasaulē.1,2*

Frīdreiha ataksija

Biogen iegādājās Reata Pharmaceuticals 2023. gada septembrī, un mēs esam lepni, ka varam turpināt darbu, ko Reata ir paveikuši, lai sāktu pirmo un vienīgo ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes (Food and Drug Administration, FDA) un Eiropas Komisijas (EK) apstiprināto FA ārstēšanu pieaugušajiem un pusaudžiem vecumā no 16 gadiem un vecākiem. Biogen izmantos zināšanas par retajām slimībām, lai palīdzētu nodrošināt šo ārstēšanu lielākam skaitam pacientu, kuri cieš no šīs postošās slimības.

Multiplā skleroze (MS)

Biogen ir bijis celmlauzis multiplās sklerozes ārstēšanas izstrādē vairāk nekā 25 gadus. Mēs turpinām ieviest jauninājumus, lai uzlabotu MS ārstēšanu un uzlabotu rezultātus pacientiem. Mūsu pētījumi ir vērsti uz potenciāli pārveidojošām terapijām, tostarp iespējamo MS izraisīto bojājumu ārstēšanu. Mūsu pašreizējie pētījumi par neirodeģenerāciju un nervu šūnu atjaunošanos palīdzēs radīt jaunus terapeitiskus risinājumus, kas var tuvināt mūs MS ārstēšanai. 

Spinālā muskuļu atrofija (SMA)

Biogen mērķis ir uzlabot SMA slimnieku un viņu ģimeņu dzīvi, veicot pastāvīgu izpēti, novēršot šķēršļus piekļuvei un nodrošinot atbalsta programmas. 2017. gada decembrī Biogen uzsāka sadarbību ar uzņēmumu Ionis, lai identificētu jaunas terapeitiskās iespējas — īpaši jaunus antisense oligonukleotīdu (ASO) kandidātus, kas paredzēti SMA ārstēšanai — personām, kuras cieš no novājinošās slimības.

Atsauces
  1. Xu 2020. Atsauce: Xu L, Liu T, Liu L, Yao X, Chen L, Fan D, Zhan S, Wang S. Global variation in prevalence and incidence of amyotrophic lateral sclerosis: a systematic review and meta-analysis. J Neurol. 2020 Apr;267(4):944-953
  2. United Nations, World population prospects: The 2010 revision (2022). Ņujorka.
    * aprēķināts, pamatojoties uz izplatības aplēsēm un piemērots pasaules iedzīvotāju skaitam